K zmysluplnej existencii je alebo nie je treba ďalšia osoba?

Dlhšiu dobu si kladiem túto otázku. K zmysluplnej existencii je alebo nie je treba ďalšia osoba?

odpoveďe:

1. NIE   K zmysluplnej existencii nie je treba ďalšia osoba

        Tento prípad sa v populácií vyskytuje menej. Ľudia úprimne veria tomu, že sami nič neznamenajú. Pokiaľ sám pre seba niečo znamenám nemám nutkavú potrebu kompenzovať svoju pomyselnú nedostatočnosť tým, že sa naviažem na inú osobu. Úroveň uvedomovanej vlastnej nedostatočnosti sa mení v čase. Záleží na tom čo všetko si uvedomujem o sebe a čo všetko požadujem od seba. Počas života mi prichádzajú nové podnety. Príjmem nové poznanie a toto vyžaduje odomňa noú vlastnosť a tou  nedisponujem. Môžem sa stať vo vlastných očiach menej cenným a mať tendenciu naviazať sa na človeka ktorý touto vlastnosťou disponuje. Týchto scénarov je samozrejme viac a toto je len jeden z nich.

2. ÁNO   k  zmysluplnej existencii je  treba ďalšia osoba

        Tento prípad sa v populácií vyskytuje často. Ľudia v spojení s ďalšími zažívajú úplnosť. Úprimne veria tomu, že až v spojení ďalším človekom sa stali úplnými. Je to pravda ale práve preto že sa tak rozhodli. Pravdu povediac je to jednoduchšie riešenie, najsť k sebe doplnok, než zmeniť seba k pomyselnej úplnosti. Preto sa toto riešenie vyskytuje častejšie. Svet v ktorom žijeme nie je skutočný ale len vnútorný.

Ani jedno s týchto riešení nie je správne a to druhé nesprávne. Každý sme iný a každý máme inú cestu. Každý máme inú ideálnu stopu po ktorej máme ísť.