Vytvor výtvor - vytvor seba - Zámer a život

Zámer a život.

Životný zámer je to prečo sme sa narodili. Žiť úspešný život znamená postupne naplňovať životný zámer.
Najdôležitejšia otázka v živote je: Prečo som tu a teraz?
Pokiaľ si na ňu odpoviem život sa stane radostným. Viem si odpovedať na túto otázku? Ja tvrdím že to vie každý. Paradoxné je že to len málokto to skúša aj v dospelosti. Prečo? Pretože má strach z odpovedi. Odpoveď môže znamenať že doteraz nežil ale len prežíval zo dňa na deň. Odpoveď môže znamenať že musím opustiť čosi v čo som doteraz úprimne veril. Odpoveď môže znamenať že som doteraz sám seba len klamal a namýšlal si. Pokiaľ odpoviete že ste to skúsili a že dokonca viete čo to je. Vôbec to nemusíte ani hovoriť. Pretože budete svietiť v tme ako jasné slnko. Pretože budete jasne odlíšiteľný. Pomilovaný medzi znásilnenými. Preto skutočnú odpoveď nie je problém rozoznať od neúplnej. V tej skutočnej odpovedi je všetka energia vášho života. Tá energia sa nedá ani hrať ani si ju nahovárať, predstierať. Tá energia sa nedá skryť ani utajiť. Je to TO po čom Vám srdce piští. Je to vaša úplnosť. Je to Vaša jedinečnosť.
Dobrá správa je že to od Vás nikto nechce. Nemusíte nikomu skladať účet.
Ani sami sebe nemusíte skladať účet. Ak si predstavíte život ako divadelné predstavenie. Tak vy ste hlavná postava. Ak tá postava nerobí to čo si predsavzala. Tak to divadelné predstavenie je bez zmyslu. Ak tá hlavná postava hrá vedľajšiu rolu. Tak to divadelné predstavenie je vedľajšie - neúplné.
Dobrá správa: Dej predstavenia určuje hlavná postava.
Dobrá správa: Hlavná postava môže kedykoľvek dej zmeniť.
Hlavná postava nemusí urobiť nič. Nikto okrem nej nepozná jej scenár. Nikto nevie či ide podľa vlastného scenára alebo ho stratila. Nikto nevie posúdiť jej výkon lebo nevidí zámer aký chcela postava dosiahnuť. Cez to všetko sa úspech dá spoznať na míle ďaleko.
Budem stále opakovať. Pomilovaný medzi znásilnenými je jasne odlíšiteľný.
Dobrá správa je že na to aby ste boli medzi pomilovanými nemusíte vynaložiť viac energie ako vynakladáte na to aby ste boli znásilnený. Tak či tak musíte konať. Jediné v čom je rozdiel je čo konať. Úspešný človek nerobí viac ako neúspešný.
Pozrite sa na tieto dve vety:

    Úspešný človek robí to čo ho robí    úspešným.
Neúspešný človek robí to čo ho robí neúspešným.

Úmyselne som ich napísal tak aby boli slova v zákryte. Aby ste jasne a zreteľne videli jediný rozdiel. čo mi to hovorí? od teraz si budem vždy klásť otázku. Prečo som tu a teraz? ak si na ňu správne odpoviem spoznám to: budem pomilovaný. ak si na ňu nesprávne odpoviem spoznám to: budem znásilnený. a čo potom ? Ak budem znásilnený. Budem robiť presne to isté ako keď som sa učil chodiť a spadol som. Zodvihnem sa a spravím to znovu. Život stojí za to ak spoznám odpoveď na otázku: Prečo som tu a teraz?

Prestaňte čítať a odpovedzte si.

Ak ste si odpovedali možno už nemusíte čítať ďalej. Našli ste svoj scenár.